Zrównoważony rozwój

 

Z każdą filiżanką najlepszych mieszanek herbat Tetley pragniemy tworzyć przyjazny świat. Chcemy zapewniać nie tylko idealny napar, ale także zrównoważone środowisko i lepsze życie dla naszych plantatorów.

Ethical Tea Partnership

Firma Tata Consumer Products jest jednym z członków założycieli organizacji Ethical Tea Partnership, która dąży do poprawy warunków życia rolników uprawiających naszą herbatę na całym świecie. ETP przyczynia się do tworzenia społecznie sprawiedliwego i zrównoważonego środowiskowo, kwitnącego przemysłu herbacianego.

Korzystając z usług niezależnych obserwatorów do oceny efektywności w oparciu o kryteria zawarte w normach ETP, inicjatywa ma być odpowiedzią na złożone kwestie, w obliczu których staje dziś globalny przemysł herbaciany.
Więcej informacji o ETP, wizji i zakresie jej działania można znaleźć na stronie internetowej: http://www.ethicalteapartnership.org/

 

Poprawiamy jakość życia mieszkańców regionu Assam

 

Wraz z UNICEF i ETP rozpoczęliśmy program pozwalający poprawić jakość życia kobiet i dzieci ze społeczności zajmujących się uprawą herbaty w regionie Assam.

 

 

W ciągu ostatnich trzech lat pomogliśmy chronić 35 000 dziewcząt przed zagrożeniami związanymi z przemocą, wykorzystywaniem i wyzyskiem.


ETP i UNICEF rozpoczynają obecnie drugi etap programu pt. „Poprawa jakości życia kobiet i dzieci w społecznościach zajmujących się uprawą herbaty w regionie Assam” – jest to istotny krok zwiększający zasięg naszej inicjatywy.

Czytaj więcej

 

Rainforest Alliance

 

Jesteśmy zwolennikami praktyk rolniczych, które minimalizują negatywny wpływ na środowisko i dbają o jego ochronę.
Ścisła współpraca z organizacjami takimi jak Rainforest Alliance stanowi integralną część tego procesu.


Rainforest Alliance to organizacja nienastawiona na zysk, której celem jest ochrona bioróżnorodności oraz zapewnienie rolnikom zrównoważonego źródła utrzymania poprzez zmianę zachowań konsumentów oraz podejścia do praktyk biznesowych i sposobów wykorzystywania gruntów.


Nasze zobowiązanie do pozyskiwania wszystkich herbat z plantacji posiadających certyfikat Rainforest Alliance jest wyrazem naszego zaangażowania w przyszłość przemysłu herbacianego.

promo

 

Tea 2030

W firmie Tata Consumer Products jesteśmy dumni z tego, że należymy do inicjatywy „Tea 2030” – koalicji firm spośród grona największych firm herbacianych, a także organizacji działających na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz przedstawicieli świata nauki. Członkowie Tea 2030 wspólnie identyfikują długoterminowe wyzwania na rynku herbaty i współpracują przy opracowywaniu rozwiązań i tworzeniu zrównoważonego światowego przemysłu herbacianego.

 

 

Nasi dostawcy

Firma Tata Consumer Products jest dumna ze swojej bezpośredniej współpracy z producentami. Z wieloma plantatorami z całego świata współpracujemy już od dziesięcioleci. Aby zapewnić sobie zrównoważony łańcuch dostaw musimy dobrze wiedzieć, skąd pochodzi nasza herbata i jak jest produkowana.

Czytaj więcej